ARCTIC CHALLENGE 2012

Šā gada augusta sākumā desmit Latvijas ceļotāji ar kvadracikliem sasniedza ciematu Krasnoshelje.
Ciemats Krasnoshelje: lielākais ciemats aiz polārā loka, uz kuru nav ceļu no pārējās civilizācijas.
1928. gadā Kolas pussalas pamatiedzīvotāji Komi izveidoja ciematu Krasnoshelje, kas tulkojumā nozīmē ‘’sarkanā aiza’’. Tas pateicoties sarkanajām smiltīm, kas stiepjas 10 km garumā gar upi. Šī vieta ir unikāla ar to, ka 200 km apkārtnē ir tikai purvi un klinšaini kalni, toties šeit ir ciets un līdzens pamats zem kājām, kur viegli var būvēt mājas un izveidot infrastruktūru.
No ceļojuma dienasgrāmatas: “Viss ciemats zināja, ka 10 kvadracikli no Latvijas centīsies līdz viņiem aizbraukt. Bet maz bija tādu, kas tam ticēja. Neticēja arī sieviete, kurai vajadzēja mūs uzņemt un gatavot mums ēdienu 2 dienu garumā. Tā vietā lai mūs sagaidītu, viņa aizbrauca ogās. Bija novākusies kārtēja ogu lasītāju grupa, kas ar padomju laiku GTS (kāpurķēžu visurgājējs) devās ogu lasīšanā. Tā kā tuvākajos purvos ap ciematu visas ogas jau novāktas, viņiem nekas neatlika, kā doties ogot ar 11 tonnu smagu visurgājēju. Šāds ogu lasītāju desants dodas ogās vismaz uz trijām dienām – jo visurgājējs spēj pārvadāt 3 tonnas kravas. Lai pasākums būtu rentabls, ogas tiek lasītas tik ilgi, kamēr kāpurķēdnieks ir pilns.”
Ekspedīcijas vadītāji:
Arnis Namajuns (Yamaha Grizzly 700) – Pieredzējis bezceļu braucējs, ceļotājs. Ekspedīcijā uz Kolas pussalu devās jau otro reizi.
Mārtiņš Gailis (ARCTIC CAT 700) – Ceļotājs. Ar divriteņu moci BMW apbraukājis Maroku, Eiropu. Kolas pussalā bijis ar sagatavotu džipu, un jau divus gadus ar kvadraciklu.
Ekspedīcijas dalībnieki:
Normunds Garenčiks (Yamaha Grizzly 700) – Otrā reize Kolas pussalā. Aktīvi piedalās kvadraciklu sacencībās Latvijā.
Raimonds Jonaitis (CAN-AN Outlander 800 MR) – Vecākais ekspedīcijas dalībnieks, bet noteikti viens no ātrākajiem :). Piedalās Latvijas Trofi-reidu čempionātā, kvadraciklu kategorijā. 2011 gada vicečempions. Kolas pussalas ekspedīcijās jau otrā reize.
Jānis Siliņš (Yamaha Grizzly 700) – Šobrīd līderis kvadraciklu kategorijā Trofi-reidu čempionātā. Uz Kolu devās jau otro reizi.
Jānis Ramanovskis (Kawasaki Brute Force) – Kolas pussalā pirmo reizi. Pieredzes trūkumu kompensēja ar ātru mācīšanos un aktīvu rīcību visās situācijās.
Dzintars Risters (Yamaha Grizzly 700) – Sāka ekspedīciju kā “zaļš gurķis”, ekspedīcijas beigās visiem brauca pa priekšu. 10 dienās apguva skolu, ko daži neapgūst dzīves laikā. Ļoti enerģisks un izpalīdzīgs.
Andris Balodis (CAN AM Outlander 800 MAX) – ar bezceļu braukšanu ir uz “TU”. Kaut ekspedīcijai bija visnepiemērotākais kvadracikls, godam izturēja visus pārbaudījumus.
Agris Kallions (CAN AM Outlander 800 MAX) – Šāda veida pasākumā piedalījās pirmo reizi. Tā pat kā Andrim, mocis nepiemērots un strādāt nācās divtik. Bet pēc ekspedīcijas pieredze ir neatsverama.

Vairāk par ceļojumu lasi: http://www.4x4lv.lv/lv/celojumi/arcticchalenge

Skatīts 7,749 reizes