Slapjas drēbes 24h diennaktī, vecas indiāņu gudrības ceļotājiem, kakao bundžiņa pilnai laimei, ziemeļnieku plašās sirdis, kalnu miestu kolorīts, Ļindačka uz vienu nakti – piedzīvojums turpinās! Ekspedīcijas maršruts tiek pielāgots tehniski birokrātiskiem vietējiem apstākļiem.

PUTORĀNAS EKSPEDĪCIJA II daļa
Skatīts 10,373 reizes
Patīk.
Malači!
Super, noskatījos abas daļas, bija interesanti 😉
Noskatījos abas sērijas un ļoti ieinteresējos par šo reģionu. Lūk atradu video, ko uzfilmējuši krieviņi!
Плато Путорана, Putorana Plateu from Chuk_I_Gek on Vimeo.
Sveiks, Zinti! Kamēr top mūsu lietotājiem draudzīgais FORUMS, kur katrs varēs embedēt atrastos un paštaisītos video, atradām iespēju kā piedzīvojumu blogā ielikt to video, kuru atsūtīji! Paldies par sadarbību NOMAD.LV tapināšanā! Mēs ļoti tiecamies uz to, ka NOMAD.LV ir dzīva lapa, kur raisās diskusijas un varam apmainīties ar labumiem par tēmu, kas mūs vieno, kamdēļ arī tā cenšamies, lai katru dienu jums un mums būtu vēlēšanās še ieskatīties! 🙂
Looti aizraava video…tieshaam labs…pasham sagribeejaas to visu piedziivot!!!
Liels paldies Zintim par video!Izraadaas ka tur tomeer kaskas nav lieks atribūts.:)
Feini!
Kur var dabūt tādus katamarānus?
Toreiz katamarānus mums uz braucienu iedeva CAMPO. Vai tādi ir pieejami šobrīd, vari noskaidrot http://www.laivas.lv pie Agra!
izskatās, ka iekš to campo 😀
Cik izmaksa ekspedicija vienam cilvekam videji?
Uz Putoranu braucām 7 gadus atpakaļ, tādēļ precīzas izmaksas neatceros. Bet tās noteikti nebija lielas – dārgākās bija aviobiļetes Krasnojarska – Igarka un Noriļska – Maskava (apm LVL 200). Vēl jāpieskaita vilcienu biļetes un pārtika… Kopā sanāk tikpat, cik nedēļas Impro ceļojums uz Parīzi 😉
Nu malači. Cerams nekas nopietns nav sabeigts mugurai.
Lielāko daļu izmaksu toreiz sedza sponsori, ko piesaistīju, – summējot ar visu ekipējumu u.tml. : ~ Ls 4000 (lielāka daļa no tā gan figurēja kā barternauda). Bet tur bija ne tikai transporta izmaksas, teltis, laivas, guļammaisi, zābaki, copes ekipējums, bet arī tādas ekstras kā satelītelefona sarunas par 500$ un vēl visādi sīkumi.
Atsevišķas būtiskākās pozīcijas vienai personai:
Biznesa vīzas (jo vajadzēja vairāk nekā vienam mēnesim): Ls 50
Apdrošināšana (ne triviālā): Ls 40 (ja nekļūdos)
Autobuss no Rīgas uz Maskavu un atpakaļ: ~ Ls 15 x 2
Vilciena biļete Maskava – Krasnojarska: Ls 84
Lidmašīnas biļete Krasnojarska – Igarka: ~ Ls 70
Lidmašīnas biļete Noriļska – Maskava: Ls 106
Kuģis no Igarkas uz Sņežnogorsku: Ls X
+ 3 katamarāni ar visiem aksesuāriem – barteris pret reklāmu: ~ Ls 800
+ pārtika 35 dienām
+ dažnedažādi sīkumi, kas summā izrādas nebūt ne maz…
Principā, domāju, ka arī tagad, ja nerēķina izdevumus individuālajam ekipējumam, kaut ko tamlīdzīgu var izbraukt par latiem 400 līdz 600. Lieta tāda, ka daudz ko nevar paredzēt, tādēļ – jo lielākas rezerves, jo labāk. Mums bieži vien nospīdēja totāla haļava. Mani, piemēram, aizveda ar helikopteri uz Noriļsku par brīvu. Reāli tās divas lidojuma stundas ar MI-8 ārzemniekiem maksā 2000$. Bet, nu tā ir Sibīrija…
mmm, paldies par dalīšanos piedzīvojumu sajūtās! Tik tie drausmīgie beigu kadri.. Nekad neko tādu nebiju redzējusi, kā filmā “Ceļš”.
99.99 Džima Džārmuša sapnis. Viens tur īpaši centās, bet tomēr tā arī par Dead Man trīskārt nekļuva. Viss tiecas uz savu varbūtīgāko stāvokli, bet tas nenozīmē, ka vienlaikus neeksistētu visi pārējie. Tā saucas entropija, but – Do You know may poetry?!
Tas nav National Geograpfic ekspedīcijas vedējs biologs Vasīlijs Saranā. Tas ir viņa cīņu biedrs fotogrāfs (kādreiz arī speleologs) Sergejs Karpuhins
Aaa, no hating, bet nu pilnīgs diszāsters. Sagatavotība un ekipējums uz miršanas robežas. Labi vismaz ka zivis copēja.Un tas čalis, kas “izgrieza” muguru – nu WDF. Būtu pagulējis 4 dienas mierīgi, atlaistu. Tāds shame.. aizbraukt prom. Bija tip hārdākais vecis salīdzinot ar tiem puikiem.. un nolūza.
bļin, ku es gudrs. Nezin kapēc, ka pašam nav National Geographic shovs.