Uz Salacu sargāt lašus kopā ar VVD un tad saskaitīsim Rapala konkursa galvenās balvas ieguvējus. Skati vaigā

Makšķerē ar Olti 03.11.2015.
Skatīts 7,667 reizes
Uz Salacu sargāt lašus kopā ar VVD un tad saskaitīsim Rapala konkursa galvenās balvas ieguvējus. Skati vaigā
katru gadu Salacā ienāk ap 3000 lašiem uz nārstu.
no 500 līdz 1000 krīt rudenī – kamēr vēl kāds tur upes krastā dzīvo, tikām viņš ies uz upi…
Tātad bilance ir ap 2000 lašiem, kuri vairāk vai mazāk iznārsto.
Pavasarī, diemžēl tiek izkrejota lielākā daļa krītošie laši ar spiningotāju gādību. 2.klases bērnam skaidrs cik laši sasniedz jūru. Tādēļ par 18niekiem un 28niekiem aizmirstiet. Tādu ir retums. Jūras zvejas rezultāti un šis rudens to parāda, ka vietās, kur jābūt monstriem stāv 6…10kg skaistuļi.
Ceru, ka tie izdarīs savu darbu un jo ātrāk, jo labāk būs atpakaļ jūrā!
Domājiet un dariet, pirms sevi par lašu sargiem saucat!
Ja godīgi-par tiem 3000 ir stipri pārspīlēts.Laši 400- tāda ir mana sajūta par upes spēju šajā zemajā ūdenī.
Otrs kam nepiekrītu-milzeņi. Jā, lielās mātes var būt virs desmit kg pie otrā nārsta iespējas gadījumā ja nav izcopētas pēc pirmās reizes un pirms atgriešanās. Tur copmaņu vai as daļa ir.
BET ir pierādīts ka pat lielākajiem papučiem nav vairāk par trim-četriem gadiem jūrā.Tas nozīmē-maksimums seši gadi un ne vairāk.
Kā noķert pēcnārsta ķeņķi-joprojām neatminēta mīkla.
paldies Māri par atbildi. Mazais ūdens nav rādītājs. Līdz ko pacēlās ūdens, tā Jaunupe, Svētupe, Korģe un pārējās līdz pat Staicelei ir lašu nu ne pārbāztas, tad ar augstāku intensitāti no jūras līdz zemākai attālos nostūros. Ir pamats uzskatīt, ka tāds skaitlis līdz Salacgrīvas tiltam tiek un tad sākas ”smagais” ceļš augšup/lejup. Ņemot vērā argumentus, ka 1) berzi izmanto vairāki lašu pāri vai to grupas; 2) iznārsto vidēji 2 dienu laikā; 3) Salacas pirmajos 5 km, skaitot no jūras vidēji ir ~10 uz 100 metriem berzes, lielums, atrašanās vieta un intensitāte atšķiras pa gadiem. Un vēl reāli fakti, kas apliecina jau iepriekšējā komentārā pausto (šeit tiem nav jāparādās). Lielie virs 20kg tiek novēroti ļoti reti, 90.gados tos nebija liela problēma jau augustā manīt upēs (gan izlecot no ūdens, gan ar mugurām ārā pārvarot šķēršļus), tad šobrīd pat pie pieredzētā zemā ūdens līmeņa tādi sevi neatrādīja, arī jūras tīklu/murdu rezultātos nav ar ko zvejniekiem lielīties, pretstatot tikai 20 gadus senu vēsturi. Tāpat pa maliņām klīstošie ”holandieši” neplātās ar nodurtiem, izcemerētiem vai citādi iegūtiem monstriem, tik vien ar kādu desmitnieku atzīmējas savai sabiedrībai. Un vēl šāda lašu izklapēšana pavasarī nekad Salaca līdz šim nav piedzīvojusi.