KĀ TAPA LIDOJUMS NO TV TORŅA/ dokumentālā filma

2012.gada maijā b.a.s.e. jumper Igors Mitrofanovs veica pirmo b.a.s.e. wingsuit lēcienu no Eiropas Savienības augstākā TV torņa Zaķusalā. Projekts aizsākās pirms pusgada un par spīti neskaitāmām grūtībām un formalitātēm tomēr notika.

Video īsfilma ir 20 minūtes garš stāsts par lēciena aizkulisēm – gatavošanos projektam, pilota pārdomām pirms lēciena, tehnisko un organizatorisko iesaisti. Lai projektu īstenotu, tika iesaistīta vairāk kā 40 cilvēku komanda, tostarp Zaķusalas TV torņa vadība, sponsori, tehniskie darbinieki, augstkāpēji, operatori un fotogrāfi. „Īsfilmā var redzēt, kā notika operatoru un visas komandas gatavošanās – TV torņa izpēte, instruktāža, saskaņošana un gatavošanās lēciena dienai,” stāsta producente Ilze Celmiņa. „Profesionāli realizētais B.A.S.E lēciens bija iespējams pateicoties OKartei, kas nodrošina iespēju mums visiem ar savām acīm uz pasauli paraudzīties no putna lidojuma,” uzsver producente I.Celmiņa.
Savukārt VFS filmas režisors Uģis Olte filmā stāsta par operatoru darbu un profesionālo izaicinājumu. Video U.Olte uzsver projekta nozīmību sakot: „Lai cilvēks redzētu Rīgu no jocīga rakursa, bija jāstrādā pus gadu. Bet tas bija tā vērts!”
Video īsfilmā redzama arī intervija ar lēciena pilotu – Igoru Mitrofanovu. Igors ir pieredzējis sportists, kurš ar šo ekstrēmo sporta veidu nodarbojas ilgāk nekā 10 gadus, no kuriem ar B.A.S.E. – septiņus gadus. Pirms Igors pievērsās B.A.S.E. lēkšanai, viņa treniņu pieredzi veidojuši 1600 lēcieni ar izpletni un neskaitāmi brīvā lidojuma treniņi ārvalstīs. Video īsfilmā Igors atklāj, kā viņš sāka nodarboties ar B.A.S.E lēkšanu un ko šis lēciens nozīmē viņam personīgi. „Zaķusalas TV tornis ir augstākais punkts Latvijā. Jau daudzus gadus biju sapņojis par lēcienu no tā ar „spārniem” [..], lai redzētu savu dzimto pilsētu Rīgu no putna lidojuma,” tā filmā atklāj B.A.S.E. kustības izsācējs Igors Mitrofanovs.
Lēciens no Zaķusalas TV un radio torņa tika veikts no 318m augstuma atzīmes. Lidojuma laikā pilota ātrums sasniedza 150 km/h, bet kopējais lidojuma garums bija 330m. Pilota pulss lidojuma laikā bija 170 sitieni minūtē. Šis ir Eiropas Savienībā augstākais TV tornis.

Nomad.lv saka paldies projekta atbalstītājiem OKartei, Eparakstam un BIC.

Skatīts 6,410 reizes