CILVĒKA LIDVĀVERES LIDOJUMS NO RĪGAS TV TORŅA/ pilnā versija, 2012.gada maijs

CILVĒKA-LIDVĀVERES LIDOJUMS NO RĪGAS TV TORŅA from VFS FILMS on Vimeo.

Visiem beidzot pieejams pilnais lidojuma video!
Veikts pirmais cilvēka-lidvāveres lidojums no Zaķusalas TV un radio torņa

Ir noticis pirmais brīvais lidojums no augstākā TV torņa Eiropas Savienībā – Zaķusalas TV un radio torņa. Lēciens veikts no 318m augstuma atzīmes, to izpildījis profesionāls B.A.S.E.* sportists. Brīvā lidojuma lēciens ir pirmais oficiālais šāda veida projekts Latvijā.

Lēciens no Zaķusalas TV un radio torņa fiksēts ar 16 video kamerām, kas lēciena brīdī bija izvietotas gan TV tornī, gan atradās uz zemes, vēl divas no tām filmēja atrodoties motorparaplānā. Kopējais lidojuma ilgums ir 20 sekundes. Video klipu veido nomad.lv sadarbībā ar OKarti, eParakstu un BIC.
„Augstums un ātrums bija liels izaicinājums un uzdrīkstēšanās arī mums kā komandai. Tādēļ nodrošinājām dubultu kameru skaitu un profesionālus operatorus, kas ikdienā strādā gan dabā, gan filmējot sporta notikumus,” stāsta klipa un VFS Films režisors Uģis Olte. „Mans personīgais izaicinājums šī klipa sagatavošanā bija parādīt skatītājiem to iespaidīgo sajūtu, kas bija šo notikumu vērojot no malas un arī to, kā tas izskatījās paša lēcēja acīm. Tomēr nekas vēl nav beidzies – turpinājums sekos! Mums ir ļoti daudz materiāla, lai tālākais darbs notiktu pie dokumentālas making of īsfilmas sagatavošanas, kurā atklāsim lēciena brīža iespaidus un aizkulises – plānošanu, gatavošanos un treniņus, ka arī pašu galveno – cilvēku, kurš izpildīja šo lēcienu.”
ar paraplanu un torni Lēciens tika veikts no 318m augstuma atzīmes. Lidojuma laikā pilota ātrums sasniedza 150 km/h, bet kopējais lidojuma garums bija 330m.
planeshana
Latvijas Mobilā Telefona viceprezidents Ingmārs Pūķis: „Izpildītais lēciens ir profesionāls sports, neskaitāmi treniņi un galvu reibinoša brīvības sajūta. Atļaujoties vairāk, kā aicina OKarte, ikviens var būt atvērts lieliem izaicinājumiem. Šis lēciens apliecina arī jaunus sasniegumus ekstrēmajā sportā. Mēs novēlam, lai sportista profesionālā aizrautība un uzdrīkstēšanās iedvesmo ikvienu no mums izvirzīt un sasniegt augstus mērķus!”

„Aktīvais dzīvesveids un piedzīvojuma gars vieno nomad.lv komandu, tādēļ arī piekritām šim izaicinājumam – iesaistīties šī notikuma organizēšanā un veidot brīvā lēciena īsfilmu. Komandas tehniskā un praktiskā gatavošanās lēcienam notika aptuveni pusgadu, un tas nebūtu iespējams bez Latvijas Valsts Radio un TV centra (LRTVC), OKartes un BIC atbalsta. Profesionāla pieeja, nopietni treniņi, izpēte un analīze – tas viss bija pamatā, lai realizētu šo B.A.S.E. lēcienu ar wingsuit tērpu, kas ievērojams ne vien Latvijā, bet visā Baltijā,” stāsta lēciena producente un nomad.lv redaktore Ilze Celmiņa.
plane ar torni pilots un celsh
“Mums prieks, ka televīzija tornis Zaķusalā ir piemērots šāda veida aktivitātei. LVRTC ir atļāvis izmantot šo unikālo būvi lēkšanai, jo tādējādi vēsturē ieies ne tikai pats brīvais lēciens, bet arī Rīgas televīzijas tornis. Zaķusalas tornim ir piemērots augstums un konstrukcija, kas ļauj izdarīt nevis parastu lēcienu ar izpletni, bet cilvēka-lidvāveres lēcienu,” norāda LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Par B.A.S.E.* jeb basejumping

Par basejumping sauc lēkšanu ar izpletni no fiksētiem objektiem. Ar burtiem b.a.s.e. apzīmē vārdus no angļu valodas: Building – ēka, Antenna – antena, Span – tilts, Earth – zeme. No parastās izpletņlēkšanas b.a.s.e. atšķiras ar bīstamību un sarežģītību. Ar to nodarbojas cilvēki, kas meklē īpaši asas izjūtas un bīstamas situācijas, kurās nepieciešama zibenīga reakcija.

PROJEKTU ATBALSTA:
Print eParaksts_Logo_Blue_01 bic2

Skatīts 6,321 reizes