Ekspedīcija Dziļā Amerikā

apraksta foto

Filmas pirmā un otrā sērija skatāma www.nomad.lv

grupas foto2

Vides Filmu studijas jaunākā ekspedīcija sadarbībā ar Ecco “Dziļā Amerikā”. Tajā pieredzējušais Ziemeļamerikas klaidonis Raimonds Dombrovskis ar astoņu cilvēku grupu pārbaudīs savu izturību neparastajā ceļošanas veidā – kanjoningā, ASV Jūtas štata kanjonos. Sazvanīšanās tiešraides nodrošina Nokia N8, skaties un klausies www.radio101.lv. un www.nomad.lv

Ekspedīcijas iedvesmas pamatā ir Denija Boila filma „127 stundas” (127 Hours, 2010), kas ir uz patiesiem notikumiem balstīta drāma par alpīnistu Āronu Ralstonu Jūtas štata kanjonos.
Ekspedīcijas „Dziļā Amerikā” uzdevums ir atklāt Jūtas štata kanjonu skaistumu un vienreizīgumu vienlaikus uzsverot, ka ne visu nosaka meistarība un veiklība. Šāda veida ceļojumu plānus var krasi mainīt laika apstākļu maiņa vai pieredzes trūkums. Piemēram, sākoties pēkšņam negaisam un stiprām lietusgāzēm kanjons ātri piepildās ar ūdeni un pārvēršas par mežonīgu kalnu upi, nesot sev līdzi visu, kas pagadās ceļā.

burgeru vakarinas2zoss kakla kanjons2katrinaEkspedīcijas maršruts veidots tā, lai pakāpeniski atklātos gan dabas vienreizīgums, gan tiktu pārbaudīta ekspedīcijas dalībnieku fiziskā un psiholiģiskā izturība. Ekspedīcijā paredzēti gan ilgi pārgājieni, izmantojot laivu kā transporta līdzekli mantu pārvietošanai (Dirty Devil apvidū), 40 m augsta vertikāls nolaidiens ar virvēm gan peldēšana kanjona sastāvējuša ūdens tilpnēs, kurās ūdens temperatūra nepārsniedz +4 grādus. Arī seno Anasazi indiāņu cilšu mītņu emocionāli izteiksmīgais apmeklējums (Cheesebox canyon),kuras pamestas pirms 700 gadiem un būvētas nepieejamās vietās kanjonu sienās.
Šo un citu, negaidītu apstākļu kopums, kas nostāda ceļotāju ārpus pierastās ikdienas ir iespēja izstāstīt kaislīgās attiecības.

Ekspedīcijas dalībnieki ir: Raimonds Dombrovskis (exp.vadītājs), Valdis Celmiņš (exp.operators), Olga Ivaņina, Didzis Gasiņš, Ērika Ozoliņa, Jekaterina Kotello, Gatis Višņevskis, Juta Kaktiniece, Vladislavs Gasperovičs.

ecco apavsEkspedīcijas ietvaros ceļojuma dalībnieki arī pārbaudīs ģenerālsponsora “Ecco” doto apavu izturību kalnos, ūdenī, karstumā (pa dienu temp.līdz +30 grādi) un aukstumā (naktī temp.līdz -2 grādiem). Apskatāmi arī modeļi: ūdens apavi un zābaki
2011.gada ekspedīcijas maršruts ir no 30.marta līdz 10.aprīlim. Vadītājs Raimonds sūta mums spotus un mēs redzam, kur viņi ir, pirmā vieta: bit.ly/fOI26M. Dirty Devil River, Butch Cassidy (vilcienu un banku laupītājs), Robbers Roost – tie ir vārdi ar kuriem saistās vieta, kur šobrīd nonākuši ekspedīcijas dalībnieki. Dirty Devil upe un tās apkaime ir recidīvistu bandas vadoņa Butch Cassidy laupītāju midzenis. Šai vietā ir izveidojušās interesantas kanjonu sistēmas Glen Canyon National Recreation Area , kurās var iet pārgājienos un laisties iekšā šaurkanjonos.

ddevil riverdirtydevilareaDDevil areaNākošais ceļotāju atrašanās spots: bit.ly/gsUixl. Izskatās, ka no šejienes viņi ar velosipēdu dodas pa tuksneša celiņiem pa kreisi uz 95 ceļu un tad varētu ar mums sazināties.

Lūk, pirmās bildes pēc sešām piedzīvojumu dienām pa Dirty Devil upes apkaimes kanjoniem.
kanjons2teltis2kanjona gajiens2grupa ed2

6.aprīlī sazvanīšanās ar radio101 raidījumu “Ausīs rīts”, un pie reizes arī atrašanās vieta: bit.ly/hWhr8uKlausies ierakstu:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

LŪK!!! arī mazi video no ceļotājiem – filmēti ar Nokia N8.
H2O

Ceļš uz piedzīvojumiem

Foto no otrā pārgājiena pa Cheesebox kanjonu:
pargajiens3to redz nakoshais gajejs

Video no Cheesebox canyon: Šo darbību Katrīna salīdzina ar mēģinājumu trāpīt šaurā dekoltē.

Ekspedīcijas dalībniekiem atlikušas vien 2 dienas un sāksies mājupceļš, vismaz daļai no grupas.
Iepriekš Cheesebox canyon izbaudīti gan pārsteidzoši skaistie skati, gan pakutināti nervi ar lēkšanu +2 grādus aukstā ūdenī, 30m vertikāls nolaidiens kanjonā. Ar steigu jāved mājās safilmētais materiāls, lai saliktu 2x26mon. sērijas un visi tās redzētu 2.,3.maijā plkst. 18.30, LTV1 kanālā.

Klausies otro sazvanīšanos ar radio 101, 8.aprīlī.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.VIDEO: Laimīga piezemēšanās!

Jaunākais VIDEO – Velonings!

logo

Skatīts 20,752 reizes